Zestaw głośnomówiący do samochodu - jaki wybrać?

Rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia auta grozi mandatem. To zapewne wiesz. Ale co, jeśli właśnie w czasie jazdy rozmawia Ci się najlepiej? Albo tylko wtedy masz na to czas? Na szczęście, istnieje urządzenie, dzięki któremu możesz bezpiecznie, legalnie i wygodnie rozmawiać przez telefon w swoim samochodzie: to zestaw głośnomówiący.

Funkcje i możliwości

Zestaw głośnomówiący to urządzenie, które parujesz ze swoim telefonem za pomocą Bluetooth. Podłączasz go również do gniazdka zapalniczki w samochodzie, dzięki czemu zapewniasz mu energię do działania. Sam zestaw najczęściej ma wbudowany akumulator, możesz więc z niego korzystać także bez zasilania. Kiedy ktoś do Ciebie zadzwoni, rozmowa zostanie automatycznie odebrana, a dźwięk – przekierowany do głośnika. Dzięki temu możesz prowadzić rozmowy telefoniczne w samochodzie bez odrywania rąk od kierownicy.

Wady i zalety urządzenia

Zestaw głośnomówiący to jedno z najchętniej wybieranych legalnych rozwiązań do prowadzenia rozmów telefonicznych przez kierowcę. Możesz użyć także zestawu słuchawkowego (lub pojedynczej słuchawki Bluetooth). Zestaw głośnomówiący ma jednak nad nimi taką przewagę, że nawet podczas użytkowania słyszysz dźwięki z otoczenia. Słuchawki natomiast w pewnym stopniu utrudniają ich docieranie. To może być niebezpieczne.

Zestaw głośnomówiący, w przeciwieństwie do słuchawek Bluetooth, może być też stale zasilany w czasie jazdy. W ten sposób unikniesz nagłego rozładowania się sprzętu i przerwania rozmowy w najmniej dogodnym momencie.

Urządzenie zamontujesz w samochodzie na stałe, dzięki czemu jest dostępne zawsze wtedy, gdy wsiądziesz do auta. Nie musisz się martwić, że zapomnisz je zabrać ze sobą w długą trasę – ono zawsze tam na Ciebie czeka, gotowe do użycia.

Jaki zestaw głośnomówiący wybrać i kupić?

Wśród zestawów głośnomówiących można wyróżnić niewielkie transmitery FM, które przede wszystkim umożliwiają podłączenie smartfona do radia samochodowego, a przy okazji pozwalają na rozmowy przez głośnik, oraz klasyczne zestawy głośnomówiące, podłączane do gniazdka zapalniczki, które wyglądają podobnie, jak niewielkie odtwarzacze MP3.

Jeśli chcesz prowadzić niczym niezakłócone rozmowy, zwróć uwagę na to, gdzie jest montowany zestaw głośnomówiący. Najlepiej, żeby znajdował się na poziomie Twojej twarzy, czyli na osłonie przeciwsłonecznej. Są też dostępne modele, które umieszczasz na desce rozdzielczej. Transmiter FM zwykle znajduje się tuż przy gniazdku zapalniczki, a to może mieć duży wpływ na to, jak Cię słychać. Jest za to niewielki i łatwo zabierzesz go ze sobą także do innego auta.

Możesz też wybrać zestaw głośnomówiący z funkcją transmitera. Dzięki temu nawet, jeśli masz nieco starsze radio w samochodzie, łatwo podłączysz do niego smartfon i odtworzysz swoje ulubione playlisty prosto z telefonu. To znacznie tańsze i łatwiejsze rozwiązanie niż wymiana radia samochodowego.

Zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje poprawiające jakość dźwięku – np. redukcję szumów. Dzięki temu będzie Cię słychać jeszcze lepiej, nawet mimo hałasów z otoczenia. Oczywiście, ważne jest też to, jaki głośnik i mikrofon zostały zastosowane w urządzeniu. Ich odpowiednia czułość ma ogromny wpływ na komfort użytkowania i prowadzenia rozmów.

Bardzo praktyczną opcją jest obsługa głosowych komend, która pozwala Ci wybierać numery bez odrywania rąk od kierownicy. Często idzie w parze z automatycznym odbieraniem połączeń. Gdy telefon zadzwoni, zestaw poinformuje Cię, kto jest na linii i odbierze rozmowę. Ale wbudowane klawisze też się przydają – choćby do korzystania z urządzenia podczas postoju.

Dobrze, jeśli Twój zestaw głośnomówiący ma wskaźnik baterii. Dzięki temu zawsze łatwo sprawdzisz, kiedy trzeba podłączyć go do zasilania. Na co dzień możesz jednak oszczędzić miejsce zajmowane przez kable i korzystać ze swojego zestawu głośnomówiącego bez podłączania go do gniazdka zapalniczki. Jeden rzut oka wystarczy, by dowiedzieć się, czy bateria wystarczy na dzisiejszą trasę.

Ranking zestawów głośnomówiących 2020

Poniżej prezentujemy kilka najlepszych zestawów głośnomówiących. Wśród nich znajdziesz zarówno proste transmitery FM z głośnikiem, jak i profesjonalne urządzenia z funkcją redukcji szumów.

Niewielki transmiter FM z ładowarką i wyświetlaczem LCD: SAMOCHODOWY TRANSMITER FM LCD ŁADOWARKA USB MP3

Samochodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth do zamontowania na osłonie przeciwsłonecznej: ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY SAMOCHODOWY BLUETOOTH 4.1 FRAHS

Zestaw głośnomówiący z funkcją redukcji szumów i możliwością podłączenia dwóch telefonów: ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY BLUETOOTH 4.1 DO SAMOCHODU FRAHS

Niewielki zestaw głośnomówiący do zamontowania na desce rozdzielczej: ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY OKRĄGŁY TRANSMITER FM FRAHS

Zestaw głośnomówiący z magnesem do zamontowania na desce rozdzielczej: ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY CAR AUDIO BLUETOOTH 4.2 FRAHS

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.