Kontrolery do smartfona – nieoceniona pomoc w gamingu

Grasz w mobilne gry? Zapewne wiesz, że ekran smartfona nie jest idealnym kontrolerem. Tu właśnie do gry wkraczają gamepady mobilne, które pozwalają precyzyjnie przemieszczać się w grze, celować i poruszać się w świecie gry. Jaki kontroler do smartfona wybrać, żeby poprawić swoje gamingowe wyniki? O tym piszemy poniżej.

Kontroler do smartfona – typy

Pad do smartfona to akcesorium, które pozwala Ci znacznie wygodniej grać. Najczęściej łączy się ze smartfonem bezprzewodowo i pozwala obsługiwać wyświetlaną na nim grę. Aby dobrze widzieć, co się dzieje na ekranie, zazwyczaj smartfon mocujesz na uchwycie pada, tak, aby był w zasięgu rąk i wzroku.

Kontrolery do smartfonów dzielimy przede wszystkim pod względem systemu operacyjnego, dla którego są przeznaczone. Zupełnie inne modele będą działać ze smartfonami z systemem Android, a inne – z iPhone’ami. Niejednokrotnie pady do telefonów są również dedykowane wyłącznie dla konkretnych modeli smartfonów.

Wady i zalety kontrolerów do smartfonów

Pad do smartfona to akcesorium bardzo pomysłowe i przydatne. Do jego zalet należy z pewnością łatwość połączenia smartfona z akcesorium i możliwość utrzymywania go w zasięgu wzroku, na wygodnym uchwycie. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych wynikach w grze (a powiedzmy sobie szczerze, dotykowy ekran smartfona nie ułatwia precyzyjnej obsługi, co zwykle jest najbardziej odczuwalne w strzelankach), pomyśl o mobilnym padzie. Możliwość kontrolowania postaci w grze za pomocą fizycznego kontrolera może wiele ułatwić.

Dobry pad do smartfona, wbrew nazwie, pozwala także na podłączenie go do innych urządzeń, np. do tabletu, a nawet do komputera. Z pomocą pada poprawisz swoje osiągi w grze. Możesz też pograć na smartfonie na przykład poza domem. Lub wtedy, gdy telewizor i stacjonarna konsola są zajęte przez innych domowników.

To, czy przyda się właśnie Tobie, zależy jednak od tego, w jakie gry grasz, jak często i jak bardzo zależy Ci na osiąganych wynikach. Niektóre gry mobilne są projektowane czysto pod ekrany dotykowe, co oznacza, że właśnie w takiej wersji funkcjonują najlepiej i używanie do nich pada niekoniecznie się sprawdzi. W pozostałych tytułach jednak gamepad do telefonu pomoże Ci grać lepiej i wygodniej.

Jaki pad do telefonu wybrać?

Szukasz pada do swojego smartfona? Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

System operacyjny i model smartfona

W pierwszej kolejności upewnij się, że dany pad będzie działać z Twoim telefonem. Niektóre mobilne gamepady są przeznaczone wyłącznie do określonych modeli urządzeń. Są też dedykowane pod kątem systemu operacyjnego w smartfonie. Zupełnie inny gamepad będzie pasował do systemu Android, a inny – do iOS-a.

Łączność bezprzewodowa

Zapewne oczekujesz, że pad będzie się łączył ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Najczęściej to wystarcza. W ten sposób będziesz też w stanie połączyć pada ze smartfonem, tabletem, a nawet komputerem. Ale nie jest to oczywistością, dlatego zawsze warto sprawdzić – były na rynku pady, które łączyły się tylko z wi-fi, co zdecydowanie ogranicza liczbę urządzeń, z którymi możesz ich używać.

Możliwość podłączenia nie tylko do telefonu

Najprawdopodobniej kupujesz mobilnego pada po to, by grać za jego pomocą na smartfonie. Ale nie zaszkodzi też możliwość podłączenia go do innych urządzeń, np. do tabletu lub komputera. W ten sposób wystarczy Ci jeden zakup, by obsłużyć gry na kilku urządzeniach jednocześnie. Ma to też taki plus, że za każdym razem korzystasz z pada, który znasz i intuicyjnie obsługujesz. To przyzwyczajenie będzie mieć też przełożenie na Twoje wyniki w grze.

Funkcja uchwytu na telefon

Skoro mówimy o graniu na smartfonie, zapewne będzie Cię interesować to, żeby w trakcie rozgrywki mieć smartfona pod ręką. Pomoże Ci w tym uchwyt, dzięki czemu zamontujesz smartfon na padzie. Dzięki temu granie będzie znacznie bardziej intuicyjne i wygodne.

Jednym z rozwiązań często stosowanych w padach jest uchwyt SmartClip. Może być wbudowany w pada lub montowany osobno, ale skoro mówimy o kupowaniu pada – zapewne wolisz uchwyt już wbudowany w kontroler, prawda?

Posiadane złącza

Pad do smartfona to zwykle bezprzewodowe rozwiązanie. To oznacza, że zapewne raz na jakiś czas trzeba będzie go naładować. Jeśli Twój pad jest wyposażony w popularne złącze, np. micro USB lub USB typu C, będzie Ci znacznie wygodniej – do jego ładowania możesz bowiem użyć akcesoriów, które już zapewne masz (np. ładowarki od telefonu).

Ranking padów do smartfona

Poniżej przedstawiamy najciekawsze modele padów do smartfonów:

·         GAMEPAD IPEGA PG-9156 – kompaktowy, lekki i praktyczny pad Bluetooth do smartfona, kompatybilny z systemem Android oraz iOS.

·         GAMEPAD IPEGA PG-9083S – praktyczny pad Bluetooth kompatybilny z systemem Android, który działa aż 10 godzin na jednym naładowaniu!

·         KONTROLER UCHWYT DO TELEFONU IPEGA PG-9023 – niewielki, lekki i wszechstronny pad do smartfona, z łącznością Bluetooth i superwytrzymałą baterią!

Zobacz wszystkie pady do smartfona w sklepie internetowym Frahs.pl

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.