Powerbank - czym się kierować podczas zakupu?

Jeśli obawiasz się, że bateria smartfona może Ci czasami nie wystarczyć, na ratunek biegnie powerbank. To praktyczne urządzenie przywraca do życia rozładowane telefony, słuchawki i głośniki. A jaki wybrać? To proste. Poniżej podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę.

Powerbank - co to jest?

Powerbank to dosłownie „bank energii” lub „magazyn energii”. Innymi słowy, to przenośne źródło zasilania, akumulator, który służy do ładowania innych urządzeń. W tym celu jest wyposażony w złącze USB, do którego możesz podłączyć za pomocą przewodu swój smartfon lub inne urządzenie (tablet, aparat fotograficzny, kamerę sportową, słuchawki bezprzewodowe, głośnik mobilny – tu w zasadzie ogranicza Cię tylko fantazja i kompatybilność przewodu).

Raz naładowany powerbank wystarczy na co najmniej kilka pełnych cykli ładowania smartfona. Oczywiście, sam powerbank też raz na jakiś czas wymaga naładowania, dlatego jest wyposażony w złącze micro USB lub USB typu C, do którego podłączasz ładowarkę.

Zalety oraz wady powerbanków

W zasadzie, powerbank to taki gadżet, który ma głównie zalety. W końcu możesz go łatwo ze sobą zabrać i mieć pewność, że w razie potrzeby podładujesz swój smartfon czy kamerę sportową nawet bez dostępu do prądu.

Zwykle powerbanki są dość kompaktowe i poręczne, ale do wyboru masz także te nieco większe. Pewną wadą może być to, że powerbank z większym akumulatorem, który wystarczy na więcej ładowań, będzie też miał większe rozmiary. Na szczęście, większość modeli wciąż pozostaje wygodna w użyciu i poręczna.

Wskaźnik naładowania baterii to kolejny duży plus powerbanku, dzięki któremu zawsze będziesz wiedzieć, na ile ładowań jeszcze Ci wystarczy.

Największą wadą powerbanków jest przede wszystkim ich czas ładowania. Im bardziej pojemny akumulator, tym dłużej się ładuje. Większość modeli wymaga ładowania przez co najmniej 5 godzin, co oznacza, że zanim wybierzesz się ze swoim powerbankiem w podróż, musisz podłączyć go na całą noc do ładowarki.

Jaki powerbank kupić, wybierając się w podróż?

Jeśli chcesz podróżować z powerbankiem, przede wszystkim zastanów się, na jak duże jego rozmiary możesz sobie pozwolić. Od tego zależy, czy będzie wygodny w użyciu. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, wielkość powerbanku ma też wpływ na to, na ile ładowań Ci wystarczy.

Ważne jest też, czy samo urządzenie wskazuje swój poziom naładowania – diody lub wyświetlacz zawsze znacząco ułatwią Ci jego użytkowanie.

Istotna jest także liczba złączy. Niektóre modele mają tylko jeden port, ale zwykle im większa pojemność, tym więcej wejść USB (zwykle od 3 do 5). Tym samym możesz ładować jednocześnie kilka urządzeń.

Ale pozostaje jeszcze jedna kwestia – przepisy. Jeśli bowiem planujesz podróż samolotem, są pewne ogólne zasady, które określają, jaki powerbank i w jaki sposób możesz ze sobą przewieźć.

Przede wszystkim, powerbank możesz mieć ze sobą wyłącznie w bagażu podręcznym.

Twój powerbank nie może przekraczać mocy 160 Wh (moc powerbanku znajdziesz na etykiecie na urządzeniu).

Jeśli natomiast moc Twojego powerbanku to 100-160 Wh, możesz zabrać ze sobą na pokład maksymalnie 2 takie urządzenia na osobę. Zwykle musisz też wcześniej zgłosić liniom lotniczym chęć przewiezienia takich urządzeń.

Na szczęście, większość powerbanków (o pojemności 10 000 – 50 000 mAh) nie przekracza tych wartości i spełnia standardy lotnicze (i takie też modele z łatwością znajdziesz w ofercie Frahs). Standardowe powerbanki nie przekraczają nawet 100 Wh, co oznacza, że możesz ze sobą zabrać nawet 20 takich urządzeń. Oczywiście, zawsze do bagażu podręcznego.

Ranking powerbanków

Szukasz idealnego powerbanku? Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych modeli:

·         POWER BANK 8000MAH FRAHS – kompaktowy, prosty i wygodny do zabrania ze sobą powerbank o pojemności 8 000 mAh.

·         POWER BANK 10000MAH FRAHS – wytrzymały powerbank o pojemności 10 000 mAh z funkcją indukcyjnego, bezprzewodowego ładowania urządzeń.

·         POWER BANK 20000MAH FRAHS – elegancki powerbank o pojemności 20 000 mAh z funkcją indukcyjnego ładowania.

·         POWER BANK POWERBANK LCD 20000 MAH – stylowy powerbank o pojemności 20 000 mAh, w skórzanym etui, z wyświetlaczem i portami USB do ładowania aż 3 urządzeń jednocześnie!

·         POWER BANK 5XUSB 30000MAH LCD – powerbank z wyświetlaczem, o pojemności 30 000 mAh i aż 5 portami USB.

·         BIAŁY POWERBANK POWER BANK 50000 MAH FRAHS – elegancki biały powerbank o pojemności aż 50 000 mAhm, z funkcją latarki i ładowania 3 urządzeń jednocześnie.

Zobacz wszystkie powerbanki w sklepie internetowym Frahs

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.