Smartwatch dziecięcy - jaki smartwatch dla dziecka kupić?

Kiedyś kupowaliśmy dzieciom w prezencie elektroniczne zegarki. Dziś ich funkcję przejęły smartwatche, wyposażone w szereg przydatnych dla dziecka (i dla rodzica) możliwości. Jaki smartwatch kupić dla dziecka? Jakie funkcje są w nim niezbędne? O tym wszystkim piszemy poniżej w naszym artykule. Na samym końcu prezentujemy również ranking smartwatchy, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Smartwatch dla dziecka - przydatne funkcje

Smartwatch to nic innego, jak inteligentny zegarek, czyli urządzenie, które pozwala nie tylko sprawdzić godzinę i ustawić alarm, lecz także monitorować codzienną aktywność i odbierać powiadomienia.

Można go nieco porównać do smartfona na nadgarstku – są modele, które umożliwiają nawet wykonywanie rozmów i wysyłanie SMS-ów bezpośrednio z poziomu zegarka. Pozostałe pokazują powiadomienia, dzięki czemu masz pewność, że nie przegapisz wiadomości lub ważnego połączenia.

Smartwatch mierzy liczbę kroków, dystans, spalone kalorie, tętno (a czasami także temperaturę) i zbiera wszystkie informacje w aplikacji. Na jego ekranie łatwo sprawdzisz aktualne dane na temat swojej aktywności, w aplikacji natomiast masz dostęp do archiwalnych danych i statystyk, dzięki czemu z łatwością je porównasz.

Innymi słowy, smartwatch do pełni swojego działania potrzebuje sparowania ze smartfonem oraz zainstalowania odpowiedniej aplikacji. Dzięki temu możesz w pełni korzystać ze wszystkich jego funkcji, od zbierania danych na temat aktywności, przez śledzenie treningowych postępów, aż po wyświetlanie powiadomień ze smartfona.

W przypadku smartwatcha dla dziecka jest podobnie: akcesorium służy do śledzenia jego aktywności, zbiera dane na temat jego aktywności i pozwala je łatwo przeglądać, w formie przejrzystych wykresów. To jest absolutna podstawa. Dzięki temu Twoja pociecha dba o to, by regularnie się ruszać i uczy się zdrowych nawyków. Może też rywalizować z Tobą lub ze swoim rodzeństwem, co na pewno jeszcze bardziej ją zachęci do zdrowego trybu życia.

Często smartwatch dla dziecka umożliwia także monitorowanie jakości snu, dzięki czemu możesz uczyć swoje dziecko zdrowych nawyków także w tej dziedzinie. Wbudowany stoper i minutnik przydadzą się w szkole.

Możliwość wyświetlania powiadomień pozwoli natomiast ograniczyć czas spędzany ze smartfonem. W ten sposób możesz też od najmłodszych lat kształtować w dziecku umiejętność koncentracji i nauczyć je, że nie każde powiadomienie wymaga natychmiastowej reakcji. We współczesnym świecie warto malucha jak najwcześniej uczyć skupiania uwagi i określania priorytetów. To niezbędne w dorosłym życiu!

A jakie jeszcze funkcje powinien posiadać smartwatch dla dziecka?

Nadajnik GPS

Jeśli mówimy o smartwatchu dla dziecka, nie sposób nie wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa, o które taki zegarek pomoże Ci zadbać. Smartwatch jest bowiem zwykle wyposażony w nadajnik GPS, dzięki któremu możesz łatwo sprawdzić, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Upewnisz się, czy dotarło do koleżanki na wspólną naukę i czy bezpiecznie dojechało na kolonie. Wystarczy, że połączysz jego smartwatch ze swoim smartfonem.

Funkcje bezpieczeństwa

Temat bezpieczeństwa w przypadku smartwatchy dla dziecka może być jeszcze bardziej rozwinięty. Wiele modeli umożliwia wykonywanie rozmów i pozostawanie z dzieckiem w stałym kontakcie. Ale to nie wszystko.

Są na rynku modele wyposażone w specjalny przycisk SOS, który umożliwia natychmiastowe wykonanie połączenia lub wysłanie alarmu na smartfon opiekuna.

Niektóre smartwatche dla dzieci natomiast pozwalają na wyznaczenie bezpiecznego obszaru (tzw. GEO ogrodzenie). Gdy Twoje dziecko go opuści, otrzyma powiadomienie – i Ty też.

Jaki smartwatch kupić dziecku?

Potrzebujesz smartwatcha dla swojego syna lub córki? Przede wszystkim, zastanów się nad tym, które z wymienionych powyżej funkcji są dla Ciebie absolutnie niezbędne, a które opcjonalne i po prostu mile widziane.

Podstawą w dziecięcym smartwatchu jest na pewno możliwość mierzenia aktywności. Monitorowanie snu również się przydaje. Możliwość sprawdzania powiadomień oraz wykonywania połączeń bezpośrednio z poziomu zegarka ułatwi Wam pozostawanie w kontakcie.

Jeśli natomiast chcesz w 100% zadbać o bezpieczeństwo dziecka, rozważ zegarek z nadajnikiem GPS i przyciskiem SOS. Przydatna może być także funkcja wyznaczania bezpiecznego obszaru – z pewnością docenisz ją na plaży i na działce.

Pamiętaj, że te funkcje nie są po to, by naruszać prywatność dziecka. Jeśli zamierzasz z nich korzystać, skonsultuj to najpierw z nim i wspólnie ustalcie zasady, na jakich będziesz używać nadajnika w jego zegarku.

Zegarek dla dziecka powinien być wygodny i dopasowany rozmiarem do dziecięcego nadgarstka. W końcu chcesz, żeby Twoja pociecha miała go zawsze przy sobie, prawda? Zegarek nie może uwierać i przeszkadzać, tym bardziej że wiele dzieci ma problem z integracją sensoryczną. W takim przypadku zegarek musi być lekki i praktycznie niewyczuwalny na ręce. Inaczej dziecko nie będzie chciało go nosić.

Bardzo ważna jest pojemność baterii, która decyduje o tym, jak często zegarek wymaga ładowania. Zwróć też uwagę na to, by zegarek Twojego dziecka był wodoszczelny i pyłoszczelny. W końcu akcesorium noszone na nadgarstku niejednokrotnie spotka się z wodą z kranu, deszczem czy piaskiem na plaży, prawda?

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci w wyborze smartwatcha dla dziecka. Zajrzyj do naszej oferty i znajdź idealny model dla swojej pociechy. A jeśli masz jeszcze pytania dotyczące inteligentnych zegarków, możesz je śmiało zadać na naszym czacie.

Poniżej natomiast przedstawiamy 3 najciekawsze modele smartwatchy dla dzieci:

·         DZIECIĘCY SMARTWATCH FQ529 – praktyczny smartwatch z GPS-em, przyciskiem SOS i możliwością prowadzenia rozmów bezpośrednio z poziomu zegarka.

·         DZIECIĘCY SMARTWATCH FS6 – elegancki model w dwóch wersjach kolorystycznych. Wyposażony w nadajnik GPS, funkcję SOS, monitor snu oraz funkcję LBS (lokalizowanie na podstawie najbliższych nadajników).

·         DZIECIĘCY SMARTWATCH FEC2 – smartwatch z funkcją lokalizacji i przyciskiem SOS. Wodoszczelny, pyłoszczelny i z funkcją wyznaczania strefy bezpieczeństwa. Pozwala również na podgląd otoczenia za pomocą kamerki.

Zobacz wszystkie smartwatche w sklepie internetowym Frahs.pl

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.