Czujniki parkowania


Czujnik parkowania - jaki kupić?

Nawet jeżeli jeździsz kilka lat samochodem, zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ograniczona widoczność przy parkowaniu tyłem może doprowadzić do niespodziewanego uszkodzenia lakieru Twojego pojazdu. Zadbaj o spokój podczas jazdy! Zapewni Ci to czujnik parkowania! 

Wszyscy świeżo upieczeni kierowcy przyznają, że rzeczą, która sprawia największą trudność na początku jazdy samochodem „na własną rękę” jest parkowanie tyłem. Czasami zdarza się, że osoby prowadzące auto kilkanaście lat dalej mają z tym problemy z jednego prostego powodu – nie ćwiczą. Czujnik parkowania to w takich sytuacjach nieocenione wsparcie. 

Pomimo lusterek bocznych i wstecznego, trudno bowiem utrzymać stuprocentową pewność, że za pojazdem nie znajdują się zbyt małe obiekty, by je dostrzec. Może się też zdarzy, że akurat od strony lusterka, w które akurat w danej chwili nie patrzymy, przebiega dziecko. Czujnik parkowania to obietnica bezpieczeństwa przed nieprzewidzianymi wypadkami.

Ponadto istnieją także czujniki parkowania montowane tak z tyłu, jak i z przodu, dzięki czemu kierowca otrzymuje pełne informacje na temat możliwości zaparkowania swojego samochodu. Pomyśl, jak ułatwia to parkowanie równoległe!

Czujnik cofania – jak to działa? 

Czujnik cofania montuje się na tylnym zderzaku. Wraz z urządzeniem otrzymujemy pełen zestaw umożliwiający montaż sprzętu wraz z instrukcją. 

Czujnik cofania składa się z sensorów, które po zbliżaniu się do przeszkody zaczynają wydawać z siebie przerywany sygnał dźwiękowy. W miarę do zbliżania się do przeszkody, przerwy są coraz krótsze, a dźwięk zyskuje na intensywności. Kiedy natomiast samochód znajduje się bardzo blisko przeszkody, czujnik cofania ostrzega kierowcę stałym, głośnym sygnałem dźwiękowym, którego nie sposób zignorować. 

Najlepszy czujnik parkowania

Oczywiście należy pamiętać o tym, że czujnik cofania jest dodatkowym wsparciem dla kierowcy do lusterek bocznych i lusterka wstecznego, który minimalizuje ryzyko kolizji. W dalszym ciągu należy jednak zachować wszelką ostrożność podczas jazdy tyłem. A – jak mówi wiele kierowców – takie wsparcie w łatwy sposób pomaga w wyćwiczeniu pewności siebie podczas parkowania tyłem. W końcu po pewnym czasie kierowca, który korzystał z czujnika cofania wie dokładnie, w jaki sposób należy ustawiać swój samochód, by manewr się powiódł. 

Chcesz kupić czujnik parkowania? Sprawdź koniecznie ofertę naszego sklepu internetowego i znajdź czujnik cofania dla siebie! 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.