Klawiatury


Klawiatury do PC

Szukasz klawiatury do swojego komputera? Potrzebujesz sprawdzonego modelu na długie godziny pisania? A może chcesz kupić akcesorium, które sprawdzi się podczas długich rozgrywek? Sprawdź, co mamy w sklepie internetowym Frahs. U nas znajdziesz klawiaturę, której szukasz!

Klawiatury komputerowe

Klawiatura jest urządzeniem wejściowym, które umożliwia komunikację z komputerem. To uporządkowany zestaw klawiszy, wśród których znajdują się litery, cyfry oraz znaki specjalne. Każdy klawisz ma swoje miejsce. Za jej pomocą możesz „wydawać polecenia” swojemu PC. Klawiatura pozwala Ci również pisać na komputerze – szybko, wygodnie i bezwzrokowo. Oczywiście, klawiatury mogą się nieco różnić od siebie, w zależności od języka. W Polsce najpopularniejszym układem klawiatury do PC jest QWERTY.

Klawiatury do PC

Klawiatury PC dzielą się też pod względem sposobu działania. Wśród nich możemy wyróżnić przede wszystkim klawiatury mechaniczne i membranowe. Współczesne klawiatury mechaniczne są wykorzystywane przez graczy i osoby, które dużo piszą na komputerze. Wszystko przez to, że każdy klawisz ma własny mechanizm (np. przełączniki Cherry MX). Od niego zależy, jak klawiatura reaguje na naciśnięcie. Właśnie dzięki tej przewidywalności klawiaturę mechaniczną łatwo dobrać do swoich potrzeb.

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się klawiatury membranowe. Pod każdym z klawiszy znajduje się specjalna gumowa membrana z wypustkami. Warstwa gumy po naciśnięciu klawisza przekazuje impuls elektryczny do folii ze ścieżkami przewodzącymi, w wyniku czego na monitorze wyświetla się wybrany przez Ciebie znak.

Klawiatury dzielą się również pod względem wyprofilowania. Możemy tutaj wyróżnić klawiatury niskoprofilowe (z tzw. niskim skokiem, płaskie jak np. klawiatury laptopowe) oraz wysokoprofilowe (z tzw. wysokim skokiem, podobne do klawiatur w maszynach do pisania).

Klawiatury komputerowe dzielą się też pod względem zastosowania. Wśród nich możemy wyróżnić klawiatury gamingowe, przeznaczone dla graczy, z oświetleniem RGB i dodatkowymi funkcjami, klawiatury multimedialne, które umożliwiają np. łatwe sterowanie muzyką czy odtwarzaniem filmów, a także klawiatury ergonomiczne, doskonałe do codziennej pracy przy komputerze. Dzięki swojej niezwykłej budowie zapewniają prawidłowe ułożenie dłoni. Chronią przed zmęczeniem i dolegliwościami wynikającymi ze spędzania długich godzin przy biurku.

Klawiatury PC mogą być przewodowe, podłączane do portu USB oraz bezprzewodowe. Bezprzewodowa klawiatura zwykle łączy się z niewielkim odbiornikiem Bluetooth lub radiowym, który podpinasz do portu USB w komputerze.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.