Konsole


KONSOLE DO GIER

Szukasz momentów wytchnienia? Okazji do odcięcia się od świata i zmartwień? Konsole do gier to coś, czego szukasz! Weź pada do dłoni i daj się pochłonąć!

Kiedy w 1983 roku ledwie raczkująca branża gier video przeżywała głęboki kryzys, nikt nie mógł przypuszczać, że ponad 30 lat później konsole do gier będą jednym z największych segmentów branży rozrywkowej. Nic dziwnego: gry w ostatnich latach potrafią opowiadać historie, których wiele filmów oraz seriali mogą pozazdrościć. Ewentualnie mogą być po prostu dobrą rozrywką zarówno w gronie rodzinnym, jak i w gronie przyjaciół, z którymi pogramy przez internet. 

NAJLEPSZE KONSOLE DO GIER 

Konsole do gier dzielą się na konsole stacjonarne i przenośne. 

Konsole stacjonarne – podpinane są do telewizora bezpośrednio poprzez odpowiednie porty, np. port HDMI. Są urządzeniami o mocniejszych parametrach niż przenośna odmiana i to właśnie na nie trafiają najgłośniejsze tytuły konsolowe, określane mianem gier AAA. 

W ostatnich latach konsole stacjonarne są często promowane przez ich twórców jako centra multimedialne. Wraz z konsolą otrzymujesz bowiem możliwość ściągnięcia aplikacji, dzięki którym możesz oglądać filmy lub posłuchać muzyki poprzez serwisy streamingowe. Takie konsole do gier to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które posiadają telewizor bez Smart TV.

Konsole przenośne – konsola z własnym ekranem, zasilania baterią. Z konsolą przenośną możesz przemieszczać się absolutnie dowolnie. Dzięki temu jesteś w stanie grać zarówno na swojej kanapie, jak i w autobusie oraz na przerwach w szkole lub pracy (pod warunkiem, że nikt nie patrzy!). 

Konsole przenośne słyną raczej z mniejszych tytułów, ale większość urządzeń oddaje użytkownikom możliwość zagrania w tytuły znane ze starszych, nieprodukowanych już konsol stacjonarnych. Część z nich udostępnia również sparowanie z urządzeniem stacjonarnym i grę zdalną w tytuły z mocniejszych konsol.

Konsole hybrydowe – konsole stacjonarne i przenośne w jednym? To jest możliwe! Urządzenie posiada dok, dzięki któremu działa w trybie stacjonarnym. Stawia wtedy na jakość wyświetlanego obrazu i wydajność. Można również wyjąć konsolę z doku, by kosztem niższej rozdzielczości, cieszyć się mobilną wersją konsoli. 

Konsole do gier to temat, który Cię interesuje? Zastanawiasz się, jakie konsole stacjonarne i przenośne byłyby idealne dla Ciebie? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego! 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.