Myszki


Myszki do PC

Trudno sobie wyobrazić korzystanie z komputera bez myszki. Mysz to urządzenie wejściowe, które służy do wydawania komend. Za jej pomocą wybierasz, klikasz i zaznaczasz. Poniżej podpowiemy Ci, jakie myszki do PC są najlepsze.

Myszki komputerowe

Najprostszy podział myszek dotyczy sposobu podłączenia akcesorium do komputera. Tutaj wyróżniamy myszy komputerowe przewodowe i bezprzewodowe. Przewodowe podłączasz do portu USB za pomocą kabla, natomiast bezprzewodowe korzystają z technologii Bluetooth lub radiowej. Taka mysz wymaga podłączenia niewielkiego odbiornika do portu USB. To właśnie za jego pomocą łączy się z komputerem.

Myszy możemy podzielić także pod względem sposobu działania. Tutaj wyróżniamy myszki laserowe i optyczne. Ich działanie opiera się na wiązce światła, która odbija się od podłoża. Różnica tkwi w rodzaju sensora: w myszach laserowych jest to precyzyjny laser (są to zatem bardzo dokładne myszy, doskonałe np. dla grafików), natomiast w myszach optycznych jest to po prostu wiązka światła.

Myszki do PC

Najlepsze myszki komputerowe to modele praworęczne lub leworęczne. Różnią się od siebie układem klawiszy i sposobem wyprofilowania, co ma ogromny wpływ na Twoją wygodę. Na rynku są też dostępne myszki uniwersalne, nadające się do używania zarówno przez osoby praworęczne, jak i leworęczne.

Myszki do PC możemy podzielić pod względem ich zastosowania. Tutaj wyróżniamy standardowe myszy, doskonałe do codziennego użytku. Oprócz tego są dostępne myszy dla graczy, wyposażone w dodatkowe funkcje oraz myszy multimedialne, z przyciskami ułatwiającymi sterowanie np. muzyką. Dalej mamy nowoczesne myszki dotykowe. Warto wymienić również myszy dla grafików. Są to modele np. z trackballem, czyli manipulatorem kulkowym, umożliwiającym intuicyjną obsługę programów graficznych.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.